Alleycaty

Alleypiast Charakterystyczny(ch) - ciąg dalszy

Piastów, 17.11.2007

» Alleypiast Charakterystyczny(ch) II - relacja organizatora

W końcu, po dosyć długim czasie, doszło do dokończenia Alleypiasta Charakterystycznych. Jeśli chodzi o organizatorów, w tym samym składzie - i tu jako drugi organizator chciałbym przede wszystkim podziękować Grześkowi, który zarówno przy pierwszej edycji, jak i przy drugiej był głównym mózgiem operacji. Jeśli zaś chodzi o uczestników to skład trochę zmieniony. I pomimo różnych plotek o pierwszej edycji - było nas więcej. Dla wszystkich odważnych, którzy się pojawili wielkie brawa . Druga edycja w porównaniu do pierwszej odbyła się bez efektów specjalnych, z czego wynika jednoznacznie, że podczas drugiej edycji uczestnicy wykazali większe zainteresowanie tym, co mieli do powiedzenia organizatorzy na starcie. Także w ten sposób udało nam się uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Wyniki już wszyscy znają, toteż jako organizator chciałbym pogratulować wszystkim którzy dotarli na metę, szczególnie zaś tym, którym udało się zaliczyć wszystkie punkty. Przewidywany czas dla najszybszych wynosił niecałe trzy godziny, także od strony organizatorów niewiele się pomyliliśmy, a walka była bardzo wyrównana, o czym świadczą niewielkie różnice czasowe zawodników na pierwszych miejscach. Szczególne gratulacje należą się oczywiście 007, Kemotowi, Darkowi i Marcinowi - wielkim zwycięzcom obu części Charakterystycznego, którzy na trasie pojawili się zarówno 17 XI w tym roku, jak i 27 XI dwa lata wcześniej.

Organizacja też nie była prosta, ale dla mnie najistotniejsze było to, że miałem swój alley podczas obstawiania punktów północnych, podczas gdy Grzesiek obstawiał punkty południowe. Oczywiście teren nie jest jeszcze dla mnie do końca znajomy, także mapa się przydała. Trochę jeździłem na około, trochę na czucie, nie trafiałem zawsze tam, gdzie chciałem za pierwszym razem, ale ostatecznie się udawało - jak prawdziwy uczestnik alleya. Ale i tak w umówionym miejscu byłem przed Grześkiem, któremu sporo czasu zeszło w Suchym Lesie. Ale przez to wszystko teren staje się coraz bardziej znajomy i mam nadzieję, że już niedługo uda mi się stanąć na własnych nogach (bez przewodnika), na stracie któregoś z kolejnych alleycatów.

Mateusz

Wybierz rok:

Wybierz miasto:

Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Puchar Alleypiasta
Podsumowanie alleycatów odbywających się w danym sezonie.
Alleycat to nieformalne zawody rowerowe. W tym wyścigu bardziej liczy się spryt niż sprawność fizyczna...