Newsy

Pięciolecie Alleypiasta!

03.11.2008
Logo Alleypiasta

Zbliża się Święto Alleypiasta!

W listopadzie 2003 rozegrał się pierwszy alleycat w Piastowie. Z okazji pięciolecia wyścigów Logo Alleypiasta zyskało już nową, bardziej praktyczną formę herbu.

Kulminacja obchodów przypada na najbliższy weekend!

Alleypiast Urodzinowy – sobota, 8 listopada 2008, godz. 18:00 – dworzec PKP Pruszków


Już w najbliższą sobotę o godz. 18:00 spotykamy się na dworcu w Pruszkowie, by rozpocząć wyścig jubileuszowy śladem historycznych alleypiastów! Ideą wyścigu jest zaprezentowanie różnorodności oryginalnych pomysłów, jakie związane były z poprzednimi alleyami. Organizatorami Urodzinowego są mistrzowie ceremonii poprzednich alleypiastów. Wybierają oni na Urodzinowego po jednym punkcie z każdego swojego wyścigu.

Jak widać po liście alleycatów reprezentowanych na jubileuszowym wyścigu, tym razem mogą przydać się mapy całego regionu (Brwinów, Pruszków, Piastów, Ursus, Ożarów oraz ich wiejskie okolice). Alleycat będzie polegać na zaliczeniu wyznaczonej liczby wybranych punktów. Na mecie urządzamy spotkanie w barze (potrzebne będą zamknięcia rowerowe).

Organizatorzy poprzednich alleycatów pamiętają o przesłaniu do Rafała (alley.koordynator (na) gmail.com), najpóźniej we środę, opisów ustawianych przez siebie punktów. Dla przypomnienia, szablon opisu:

1. nazwa historycznego alleycata

2. region, w którym znajduje się punkt (dla ułatwienia zawodnikom korzystania z manifestu)

3. nazwa zgłaszającego

4. treść główna, czyli opis / adres punktu


Urodzinowy Sprint – niedziela, 9 listopada 2008, godz. 20:00 – Piastów, ul.Norwida między Złotej Jesieni a Królewską


Równo w 5 lat później wystartuje wyścig trasą Pierwszego Alleypiasta:

Norwida – Lisa Kuli – Moniuszki – SP2 – Stomil (Tesco).


Do zobaczenia!


Poniżej pełne zasady Urodzinowego:


1. Punkty alleycata będą oryginalnymi punktami z historycznych 38-u alleypiastów.

2. Każdy z organizatorów historycznego alleypiasta zgłasza po jednym punkcie z każdego ze swoich alleycatów. W przypadku alleycatów organizowanych przez kilka osób, poszczególne osoby ustalają między sobą, która z nich zgłasza punkt z danego wyścigu. Współorganizatorzy nie będą informowani, który punkt został wybrany na Urodzinowego (w ten sposób mogą go później zaliczać).

3. Do 31 października każdy z organizatorów poprzednich alleycatów potwierdza na naszym Forum ilość punktów, jakie zgłosi na Urodzinowego. Jest to potrzebne do wyznaczenia sensownego limitu punktów do zdobycia (wg punktu 7).

4. Punkty są oznaczane w terenie przez poprzednich organizatorów alleycatów w miejscach i w sposób możliwie jak najbardziej zbliżony do oryginału, z uwzględnieniem aktualnych warunków miejsca, pogody i oświetlenia (uwaga dotyczy szczególnie miejsc, które wyglądają dziś inaczej niż na oryginalnym alleycacie i punktów z alleycatów, które odbyły się o innej porze dnia i roku).

5. Do środy, 5 listopada każdy ze zgłaszających punkty przesyła na adres koordynatora Rafała (alley.koordynator (na) gmail.com) opisy przygotowane według prostego szablonu:

- nazwa historycznego alleycata,

- region, w którym znajduje się punkt (dla ułatwienia zawodnikom korzystania z manifestu) – np. Ursus, Pruszków, Brwinów itd.,

- zgłaszający,

- opis / adres punktu.

Dążymy do tego, aby opisy punktów były jak najbardziej zbliżone do opisów oryginalnych, co nie wyklucza niezbędnych zmian, uzupełnień i krótkich wstępów np. dla punktów z alleycatów z wątkiem fabularnym.

Z otrzymanych opisów Koordynator tworzy jeden zbiorczy manifest, drukuje go i przygotowuje 50 kopii dla zawodników.

6. Na starcie alleycata każdy z uczestników dostaje manifest zbiorczy.

7. Alleycat polega na zdobyciu określonej liczby punktów. Przyjmijmy wstępnie 60% ogólnej liczby punktów. Dokładną ilość określimy sobie, gdy już będzie wiadomo, ile będziemy mieć punktów.

8. Podczas wyścigu można zdobywać wszystkie punkty oprócz zgłoszonych przez siebie. Współorganizatorzy mogą zaliczać punkty ze swoich alleycatów, pod warunkiem, że nie będą ich znać przed startem (punkt 2).

9. Zawodnicy postępują fair play, w szczególności oznacza to: nieinformowanie innych zawodników o oznaczanych przez siebie punktach, niezdobywanie podczas wyścigu własnych punktów jadąc w grupie itp.

10. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie wymaganą ilość punktów w jak najkrótszym czasie. Kolejne miejsca są przyznawane wg ilości zdobytych punktów, a wśród zawodników z tą samą ilością punktów według zasady minimum czasu.

11. Nagrodami w alleyu będą medale dla trzech pierwszych miejsc oraz pamiątkowe poświadczenie uczestnictwa.

12. Wyścig jest wyłączony z klasyfikacji Pucharu Alleypiasta.

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum