Średnia ilość zawodników na alleyu - 16,4
Ilość DNFów - 23 (12,8% ogólnej liczby startów)

Najmniej liczne alleye - Wyścig Kurierów i Orientacyjny (9)
100% frekwencja - Darek Klemens, Grzesiek
Najkrótszy alley (po czasie zwycięzcy) - Wyścig Kurierów (0:59)
Najdłuższy alley (po czasie zwycięzcy) - Vamp (3:44)

Wydarzeniami sezonu były:

Ewakuacja - w której wzięło udział 21 zawodników, odpowiednio do przypadającej w tym czasie 21. rocznicy katastrofy w Czarnobylu. Ze względu na silne skażenie środowiska i lokalizacje punktów w szczególnie niebezpiecznych miejscach, konieczne było użycie masek ochronnych, co wywoływało u przypadkowych przechodniów niemałe zdziwienie. Zwycięzcą został zerozeroseven, z efektownym finiszem na swej słynnej szosówce.

Kompromitacja - pierwszy Alleypiast rozegrany w samym środku dnia. Kompromitacyjne działania odbywały się na oczach zbulwersowanych tłumów. Okazało się, że szybkość jazdy i zdecydowane działanie najlepiej połączyły się w osobie T.Pietrzyka, który pokonał 18 swoich konkurentów.

Vamp - pierwszy alleycat w Brwinowie. Polowanie na wampiry odbyło się w Noc Świętojańską, czyli w czasie, w którym wedle dawnych tradycji czarownice płonęły na stosach. Atrakcyjność około 60-kilometrowej trasy znacznie podniosła szalejąca burza. Zmagania zawodników trwały rekordowo długo i pochłonęły rekordową ilość ofiar. Zwycięzcy, T.Pietrzyk i zerozeroseven, dotarli na metę w 3h 44m, a dziesięciu z dwudziestu zawodników nigdy jej nie odnalazło. Garstka ocalałych, przemoczona i bliska zupełnego wyczerpania, przeczekała do świtu przy ognisku.

Mafia - która była walką o wpływy w regionie. W starciu Żółtych i Niebieskich brały udział 22 osoby, a śmiertelnych ofiar było 6. Pogoda i tym razem nie wytrzymała napięcia, skutkiem czego rywalizacja odbywała się po części w strugach deszczu. Zwyciężyła Mafia Żółtych Kół z bossem Adamem. Z zebranego haraczu urządzono imprezę na mecie.

KOLEJny - o największej w tym sezonie, 25-osobowej frekwencji. Wyścig szlakiem oryginalnych punktów związanych z koleją wygrała grupa zerozeroseven-Wiktor-Marcines. Edukacyjny charakter tej imprezy został podkreślony również przez udział w niej szkoły Żak, organizującej między innymi kiełbasiany poczęstunek z możliwością podziwiania przejeżdżających obok pociągów.

True Colors - pierwszy Alleypiast, w którym zwyciężyła kobieta! Po dwumiesięcznej przerwie do zawodów stanęło 13 rowerzystów i zwyciężczyni Magda. 2,5-godzinna niewyznaczona trasa wiodła przez punkty w Pruszkowie, Piastowie, Ursusie, Komorowie i Nowej Wsi. Alleycat miał charakter charytatywny, a kwota uzyskana z wpisowego zasiliła konto Caritasu.

Charakterystyczny(ch) - będący dokończeniem wyścigu sprzed lat. Zgromadził 12 osób, w tym 4, które kontynuowały charakterystyczne zmagania. Swoje zwycięstwo utwierdził zerozeroseven, zdobywając pierwsze miejsca w obu częściach! Po wyścigu zawodnicy regenerowali siły w przyjemnie dodatniej temperaturze, wspominając dramatyczne wypadki mijającego wieczoru.

Sudoku - 30. jubileuszowy Alleypiast w formie liczbowej łamigłówki wymagającej ścisłej współpracy głowy z nogami symbolicznie wyrażał ideę alleycatów. Był to również drugi wielki tryumf Magdy przybywającej na metę w barze na Poprzecznej w Piastowie razem z Adamem.

Wyścig Kurierów - odzwierciedlający prawdziwą pracę kurierów był najkrótszym i najmniej licznym alleycatem w sezonie. Zwycięzca Adam przybył na metę w 59 minut od startu, pokonując siedmioosobową konkurencję. Na start zaproszeni zostali wolontariusze z WOŚP, bardzo pomocni w odbiorze wpisowego.

Orientacyjny - pierwszy alleycat w Ożarowie Mazowieckim. Zgromadził 9 alleypiastowiczów i, mimo silnej kampanii prowadzonej przez lokalne media internetowe i Życie Warszawy, ani jednego rowerzysty z Ożarowa! Wyścig odbywał się przy mroźnym i silnym wietrze. Zwycięzcą został zerozeroseven. Nowością były dyplomy dla najlepszych zawodników.

Tropem MC - zorganizowany dla uczczenia 30. urodzin Maćka poprowadzony został szlakiem barwnego życia bohatera wieczoru. Zawody po raz pierwszy urządzono w tygodniu, a start był o rekordowo późnej porze (22:00). Do rywalizacji stanęło 14 osób, a zwyciężył Jubilat razem z Brzozą. Po wyścigu w domu Jubilata odbyła się mniej sportowa część wieczoru.